1. Brute force race

k článku je připojena galerie

Start nebyl jednoznačně dán. V Mnihově Hradišti si každý team mohl vybrat jedno ze 4 stanovišť. V 11:30 zazněl startovní výstřel v podobě Write note logu v závodním listingu.
První stanoviště bylo v některé z hospod, kterým se věnuje místní multi cache. Začali jsme je tedy objíždět a zkoumat popíjející lidi, jestli nevypadají jako kačeři. Integer vtrhnul i do volební místnosti, ale štěstí nám přálo snad až v páté hospodě, kde jsme našli organizátory, kteří nám dali první zadání.
Na papíru byl text vypadající jako GC kód cache. Začínal ale dvěma otazníky. Na gc.com jsme zjistili, že je to nějaká německá cache, takže jsme si z ní vzali jen poslední čísla souřadnic a doplnili to k naší poloze. Nebylo to daleko, tak jsme na místo zkusili jít, ale nic nenašli. Pak nás napadlo, že by to mohl být travel bug, což se ukázalo jako správné. Byl ale uložen v nepublikované keši. To ale nepředstavovalo problém, protože v KML, které se na gc.com dá stáhnout, jsou vidět i souřadnice nepublikovaných keší.
Jeli jsme tedy na místo a našli tam další organizátory. Zjistili jsme, že jsme druzí se ztrátou 6 min na první team. Zadání zde byla matematická úloha, kterou naši vysokoškoláci s pomocí googlu vyřešili. Vyšlo hodně možností souřadnic. Na papíru byla ale ještě vyfocena populární Evinka, která pomáhá ověřovat souřadnice vyluštěných keší a poznámka, že místní mají cestou k dalšímu stanovišti pěkný bordel. Vybrali jsme si tedy souřadnice nedaleko dálnice, kde byl podle mapy onen bordel:).
A bylo to správně. Našli jsme tu osamělého stanovišťáka a zjistili, že časový rozdíl na první posádku se zvětšil. Takže jsme cestou na další stanoviště v Mladé Boleslavi přidali. U Škodovky jsme hledali bránu č. 4 a podle nápovědy v zadání oranžový dům na nedaleké křižovatce, který má za oknem papír. Na tomto stanovišti totiž neměla být fyzická kontrola. Ptali jsme se v muzeu, ale tam nás neposlali úplně správně. Až zaměstnanec, který zrovna odcházel z podniku nám poradil. U oranžového domu jsme se potkali s dalším teamem. Na papíru bylo E 15 00.000 a informace, že stanoviště je na turistické značce. Vytasili jsme turistickou mapu, našli 15 poledník a na něm turistickou žlutou a modrou značku, která byla cestou do Pěnčic, kde závod končil.
Na turistické jsme se potkali s prvním Barbie teamem a těmi, kdo odjeli dřív z Boleslavi. Na značkách jsme ale nic nenašli, takže jsme doběhli zpět k autu a jeli přímo do Pěnčic, kde se poledník protíná s červenou turistickou. Krásné místo, kde by mohlo poslední stanoviště být, nedaleko hospody, kde se bude konat pozávodní event. Ale nikdo tam nečekal. Dorazili i ostatní dva teamy. Volali jsme organizátorům, jestli jsou stanovišťáci na posledním stanovišti už na místě. Prý ano. Další turistická jižněji byla cca 8 km daleko. Nezbývalo, než tam jet. Barbie team se asi snažil řešit jinak, protože neodjížděli, a tak jsme po chvíli našli v lesích u Loučně poslední stanoviště. A protože jsme tam byli jako první a v průběhu celého závodu si nevolali o nápovědu, což by nám strhlo body, vyhráli jsme!
Zbývalo najít cache závodního eventu, což bylo jednoduché, zapsali jsme si FTF a vyfotili se s bombou.

Protože jsme skončili dost brzo, vydali jsme se na cache v okolí. Hlavně pěknou sérii Vzkaz v láhvi, kde souřadnice kešek byly vždy v nějakém rybníku na řetízku v lahvi. A finále v bývalém lomu s nápaditým zakončením viz fotky.
Večer jsme dorazili do Pěnčické hospody na pozávodový event, kde už tekly Svijany proudem. Měla být zabijačka, ale na nás už zbyl jen prejt, který jsme si po překecání servírky dali s kroketama. V průběhu večera jsme převzali cenu - šampáňo a poukaz na geocoin, který se nestihl vyrobit. Později přijela i kapela Žízeň, která roztančila zbytek kačerů, kteří zůstali.

Děkujeme organizátorům za přípravu pěkného závodu a doufáme, že bude možnost obhajovat vítězství v dalším ročníku.

Vytvořil: Fabian | Přidáno: 2010-10-17 13:07:43 | Sdílej na Facebooku
Created by Destil with help of me2d09, integer and fabian